קריירה מהפרברים – המצליחנים שגרים רחוק

קריירה מהפרברים: המצליחנים שגרים רחוק

כתה המלאה ב YNET

עם התקדמות הטכנולוגיה, עצמאים מצליחים לנהל קריירה כשהם מתגוררים בפריפריה, ומדווחים על הנאה מכל העולמות: גם עבודה מתגמלת וגם איכות חיים: "כאן אני יכולה להתרכז בעשייה"

רחוק מהעין אבל קרוב לעסק: ערן בלאושטיין מתגורר בישוב כמון שבגליל התחתון, אבל המגורים בפריפריה לא מפריעים לו לנהל עסק מצליח, והוא לא המקרה היחיד.

בלאושטיין עבד במשך שנים כמנהל חנות מקוונת באתר הקניות ברשת "אמזון", ולפני שנתיים ייסד את הקורס הראשון בארץ למסחר באמזון. את מרבית העבודה הוא מבצע ממשרד בישוב בו הוא גר: "כל בוקר אני לוקח את הילדים לגן ביישוב, ומגיע למשרד שלי, שיושב מאה מטר מהם. השכירות זעומה ביחס למרכז, אני שוכר משרד של 80 מ"ר בעלות של חדרון בתל אביב".

רובו של הקורס אותו מפעיל בלאושטיין מתקיים בהרצאות המועברות באינטרנט, והקשר עם התלמידים נעשה באופן מקוון, מה שמאפשר לו לעבוד מכל מקום. "שידרתי בקיץ וובינר (שיעור אינטרנט) מאיטליה כשהייתי שם בחופשה עם אשתי וילדיי, העברתי שיעור מבית ההורים של אשתי כשהתארחנו אצלם, ומבית של חבר ששהיתי אצלו. אין מגבלה". גם שאר עובדי השיווק והמכירות של הקורס, שעבודתם נעשית דרך המחשב או בטלפון, עובדים מכל רחבי הארץ.

במקום "קטן", העסק נחשב "גדול"  

בלאושטיין דווקא רואה בעיקר יתרונות בניהול עסק מיישוב מרוחק. "השטח של המשרד הוא לא פרמטר כלכלי, וזה נותן יתרון מהותי בעבודה. בנוסף, כשמחפשים עובדים מהאזור, יש זמינות גבוהה יותר של עובדים אמינים, הרבה יותר מאשר בתל אביב, שם מקומות העבודה מרובים וניתן להחליף ללא הרף".

 

בלאושטיין מסביר עד כמה המגורים ביישוב הקהילתי מקלים עליו כבעל עסק עצמאי: "יש לעסקים במקום קו מועדף בבזק, שלא תהיינה תקלות כמו לשאר היישוב". על פי בלאושטיין, במקום "קטן", אתה נחשב ללקוח "גדול" בעיני ספקי השירותים. "אם אני בעל עסק בתל אביב וזקוק לשירותי דואר למשל, אני 'עוד עסק'. פה אני לקוח גדול של הדואר. אם אני צריך להביא לתקופה מכולה, אני מבקש מהמזכירות אישור לשים מכולה מחוץ למשרד ביישוב. בתל אביב אין סיכוי שיאשרו כזה דבר למישהו".

לכתה המלאה ב YNET

 

נוסף על היתרונות התעסוקתיים,  בלאושטיין, נשוי ואב לארבעה ילדים, נהנה מחיים כפריים: "אנו חיים בישוב קהילתי, בבית ובחצר מסתובבים ארנבת, ארבע תרנגולות וכלבה. שיחת היום אצלנו היא על עקרב שנמצא בארון המגבות באמבטיה או נחש שהתחמק בין קירות הבית, בקיצור: חיים פה את החיים".

 

השארת תגובה